Korduma kippuvad küsimused

H I N D

Palju kuupmeeter maksab? 
Tselluvill ei ole kallim kui samaväärsed alternatiivid. Kuupmeetriga mahukaupa ostes ei tea klient kunagi kui palju ta tegelikult soojustusmaterjali saab. Selle vältimiseks müüme tselluvilla kg alusel (pakitud 15 kg kotti). Arvestades konstruktsiooni pindala ja soovitud villakihi paksust arvutame välja vajaliku kottide arvu.

Millest peaks maja soojustamist alustama, kui eelarve on piiratud?
Kui eelarve on piiratud, siis soovitame alustada pööningust. See on kõige lihtsam ja kiirem  ja annab koheselt soojakao vähendamise effekti kogu majas. Katusealuse soojustamise võib ette võtta eraldi tööna sõltumata kogu hoone renoveerimisest ja see annab tulemuse koheselt.

Kuidas võin kindel olla, et saan oma raha eest ausa ja piisava soojustuse?
Kõige kindlam viis on veenduda, et pakkuja lähtub materjalitootja poolt ette antud normtihedusest erinevate konstruktsioonide ja kihipaksuste kohta. Selleks peab küsima pakkuja iga soojustamist vajava konstruktsiooni pindala ja kihipaksuse. Pakkuja näitab oma arvestuses, kuipalju peaks sinna materjali panema ja kuipalju see maksab. Just sellepärast esitame meie arvestused kilogrammide ja kottide alusel.
NB! Ole ettevaatlik pakkumistega, kus müüakse puistevilla kuupmeetri alusel ütlemata kliendile, mitu kilogrammi villa kuupmeeter sisaldab. Kui müüja või paigaldaja keeldub seda kirjalikult (e-maili teel) esitamast, siis on ebatõenäoline saada oma kodu soojaks.

Kus kohast saab osta Werrowooli tselluvilla?
Kõige lihtsam on teha hinnapäring siitsamast kodulehelt, vastame 24h jooksul. Isepaigalduse soovi korral pöörduda kauplustesse.

O M A D U S E D

Kas tselluvill on soojem kui teised soojustusmaterjalid? 
Tselluvill on kõige soojem puistevill. Soojustusomadusi mõõdetakse soojusjuhtivusteguriga (lambda – λ). Mida väiksem on antud näitaja, seda parem on soojustusmaterjal. Tselluvilla soojusjuhtivustegur (λ) on 0,039 W/mK, klaasvillal vastavalt 0,042 W/mK ning kivivillal 0,047 W/mK.

Miks soovitatakse tselluvilla just puitmajadele ja renovoreeritavatele majadele?
On võimalik luua hingav kontsruktsioon, anda kõrge kahjurikindlus ning vähendada hallitamise ja mädanemise riski.

Kas tselluvill sobib ka kivimajadele?
Jah, täpselt samadel põhjustel ning teadalevalt on ka kõikidest puistevilladest kõige soojem.

Kas hiired ja rotid elavad seal sees?
Tselluvill on kahjurikindel.

Kas tselluvill võib kahjustada tervist?
Tselluvill ei kahjusta tervist kui seda kasutada sihipäraselt. Werrowooli tselluvillas on lisaainete osakaal madalamad kui Euroopa liidu normide järgi lubatud.

Kas ajalehepaberist tehtud tselluvill põleb?
Tselluvillale on lisatud kuni 15% lisaaineid, mis pärsivad oluliselt põlemisprotsessi. Seega, konstruktsiooni tulepüsivus koos tselluvillaga on parem kui ilma selleta.

//media.voog.com/0000/0003/1367/files/polevvill.m4v

P A I G A L D U S 

Kuidas arvestada pindala pööningu soojustamisel?
Aluseks tuleb võtta maja välismõõdud ehk korrutada pikkus ja laius. Tulemusest lahutada ligikaudne korstnate vms. suuremate mittesoojustatavate alade pindala. Mitte lahutada laetalade, fermide jms. konstruktsioonide pindala, nendega oskame ise arvestada. Lihtsalt korruse elu- ja olmeruumide pindala ei ole piisav, sest see ei arvesta välis- ja siseseinadega. Erinevus võib sõltuvalt hoonest olla 10-15%.

Kas Werrowooli tselluvilla saab ka ise paigaldada? 
Kõige mugavam ja kiirem on osta tselluvill koos paigaldusega. Aga tselluvilla saab ka ise käsitsi või renditava paigaldusmasina abil paigaldada. Detailne paigaldusjuhend on SIIN. 

Kas puistevill ära ei vaju? 
Ei vaju, kuna me järgime normikohaseid tihedusi. Werrowool paigaldab tselluvilla vajumisvaruga ja me kujundame hinna tegelikult paigaldatavate kilogrammide alusel. 

Kui mul on lae peal vanast ajast liiv, linaluu või mõni muu puistevill, siis kas see tuleb eemaldada?
Ei tule. Tselluvillaga võib vabalt kõiki neid katta.

Kui ma soovin ise paigaldada, siis kust saan paigaldusmasina ja millist transpordivahendit ma selleks vajan?
Paigaldusmasinat saab rentida meie käest. Lahtisesse sõiduauto järelhaagisesse mahub paigaldusmasin ja 25 kotti tselluvilla, ilma masinata 32 kotti. Kinnisesse tendiga kaetud haagisesse mahub 40 kotti. Keskmisesse kaubikusse mahub paigaldusmasin ja 60 kotti villa.

Kuidas ma saan teada, mitu kotti materjali ma vajan kui soovin ise paigaldada?
Näiteks 50m2 laepealse soojustamiseks 40 cm kihiga on vaja 50 kotti tselluvilla.

Kas WERROWOOL OÜ toodab ise tselluvilla?
Jah, toodame ise Werrowooli tselluvilla Antslas alates 2011. aastast. Oleme ühtlasi ainus Eesti soojustusvilla tootja. Kõik teised plaat-, rull- ja puistevillad imporditakse. Meil on paigalduspartnerid ja edasimüüjad üle Eesti, Lätis, Leedus ja Soomes ja seega oleme oma klientidele hästi lähedal.

Viimased uudised