Korduma kippuvad küsimused

HIND

Palju kuupmeeter maksab? 

Tselluvill ei ole kallim kui samaväärsed alternatiivid. Kuupmeetriga mahukaupa ostes ei tea klient kunagi kui palju ta tegelikult soojustusmaterjali saab. Selle vältimiseks müüme tselluvilla kg alusel (pakitud 15 kg kotti). Arvestades konstruktsiooni pindala ja soovitud villakihi paksust arvutame välja vajaliku kottide arvu.

Millest peaks maja soojustamist alustama, kui eelarve on piiratud?

Kui eelarve on piiratud, siis soovitame alustada pööningust. See on kõige lihtsam ja kiirem  ning annab koheselt soojakao vähendamise effekti kogu majas. Katusealuse soojustamise võib ette võtta eraldi tööna, sõltumata kogu hoone renoveerimisest ja see annab tulemuse koheselt.

Kuidas võin kindel olla, et saan kvaliteetse soojustuse?

Kõige kindlam viis on veenduda, et pakkuja lähtub materjalitootja poolt ette antud normtihedusest erinevate konstruktsioonide ja kihipaksuste kohta. Selleks peab küsima pakkuja iga soojustamist vajava konstruktsiooni pindala ja kihipaksuse. Pakkuja näitab oma arvestuses, kui palju peaks sinna materjali panema ja mis selle hind kokku tuleb. Just sellepärast esitame meie arvestused kilogrammide ja kottide alusel.
NB! Ole ettevaatlik pakkumistega, kus müüakse puistevilla kuupmeetri alusel, ütlemata kliendile, mitu kilogrammi villa kuupmeeter sisaldab. Kui müüja või paigaldaja keeldub seda kirjalikult (e-maili teel) esitamast, siis on ebatõenäoline saada oma kodu soojaks.

Kus kohast saab osta Werrowooli tselluvilla?

Werrowooli tselluvilla saab osta Antslast, meie tehasest (Tsooru maantee 31). Kui Te ei saa kohapeale ostma tulla, tehke hinnapäring meie kodulehelt, vastame Teile 24h jooksul ja korraldame villa transpordi Teie soovitud asukohta. Samuti on võimalik osta Werrowooli tselluvilla meie edasimüüjate käest


OMADUSED

Kas tselluvill on soojem kui teised soojustusmaterjalid? 

Tselluvill on kõige soojem puistevill. Soojustusomadusi mõõdetakse soojusjuhtivusteguriga (lambda – λ). Mida väiksem on antud näitaja, seda parem on soojustusmaterjal. Tselluvilla soojusjuhtivustegur (λ) on 0,039 W/mK, klaasvillal vastavalt 0,042 W/mK ning kivivillal 0,047 W/mK.

Miks soovitatakse tselluvilla just puitmajadele ja renovoreeritavatele majadele?

Tselluvillaga on võimalik luua hingav kontsruktsioon, anda kõrge kahjurikindlus ning vähendada hallitamise ja mädanemise riski.

Kas tselluvill sobib ka kivimajadele?

Jah, tselluvill sobib ka kivimajadele, sest on hingav, kahjurikindel ning vähendab hallitamise riski. 

Kas hiired ja rotid elavad seal sees?

Kuna kasutame oma tselluvillas erinevaid soolasid, siis kahjurid ei armasta selle sees elada. 

Kas tselluvill võib kahjustada tervist?

Werrowooli tselluvilla tootmiseks taaskasutatakse vana ajalehepaberit ning lisatakse looduslikke soolasid, mis ei ole tervisele kahjulid. Meie tselluvill sobib ka allergikutele.

Kas ajalehepaberist tehtud tselluvill põleb?

Tselluvillale on lisatud kuni 15% lisaaineid, mis pärsivad oluliselt põlemisprotsessi. Werrowooli tselluvill omab tuleklassi B-s1, d0, mis tähendab, et materjalil on pikemaajaline väikese leegi (kõrgus 20 mm) kindlus ning termilise mõjutuse korral on tegemist aeglase ja limiteeritud soojuseraldavusega materjaliga.

//media.voog.com/0000/0003/1367/files/polevvill.m4v


PAIGALDUS 

Kuidas arvestada pindala pööningu soojustamisel?

Aluseks tuleb võtta maja välismõõdud ehk korrutada pikkus ja laius. Tulemusest lahutada ligikaudne korstnate ja suuremate mittesoojustatavate alade pindala. Mitte lahutada laetalade ja fermide konstruktsioonide pindala, sest nendega oskame ise arvestada.
Lihtsalt korruse elu- ja olmeruumide pindala ei ole piisav, sest see ei arvesta välis- ja siseseinadega. Erinevus võib sõltuvalt hoonest olla 10-15%.

Kas Werrowooli tselluvilla saab ka ise paigaldada? 

Jah, meie tselluvilla saab ka ise käsitsi või renditava paigaldusmasina abil paigaldada. Detailne paigaldusjuhend on SIIN. Kuid kõige kiiremat ja mugavamat teenust pakuvad meie kvalifitseeritud paigalduspartnerid.

Kas puistevill ära ei vaju? 

Ei vaju, kui järgida normikohaseid tihedusi. Meie paigalduspartnerid paigaldavad tselluvilla vajumisvaruga ja kujundavad hinna tegelikult paigaldatavate kilogrammide alusel. 

Kui mul on lae peal vanast ajast liiv, linaluu või mõni muu puistevill, siis kas see tuleb eemaldada?

Ei, neid ei tule eemaldada, sest tselluvillaga võib vabalt neid kõiki katta. 

Kui ma soovin ise paigaldada, siis kust saan paigaldusmasina ja millist transpordivahendit ma selleks vajan?

Paigaldusmasinat saab rentida meie käest, Antslast. Lahtisesse sõiduauto järelhaagisesse mahub paigaldusmasin ja 25 kotti tselluvilla, ilma masinata 32 kotti. Kinnisesse, tendiga kaetud haagisesse, mahub 40 kotti. Keskmisesse kaubikusse mahub paigaldusmasin ja 60 kotti villa.

Kuidas ma saan teada, mitu kotti materjali ma vajan, kui soovin ise paigaldada?

Näiteks 50m2 laepealse soojustamiseks 40 cm kihiga on vaja 50 kotti tselluvilla.

Kas WERROWOOL OÜ toodab ise tselluvilla?

Jah, toodame ise Werrowooli tselluvilla Antslas alates 2011. aastast. Oleme ühtlasi ainus Eesti soojustusvilla tootja. Kõik teised plaat-, rull- ja puistevillad imporditakse. Meil on paigalduspartnerid ja edasimüüjad Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes.

Viimased uudised