Graanul Warmfill Silver Bead - spetsiaalne materjal voodrivahedele

Paljude vanemate kivimajade seinavoodrite vahe (tavaliselt 5-10 cm) on soojustamata (nn. õhkvooder) või vana soojustus ära vajunud.  Kuidas soojustada sellist kontstruktsiooni kui voodri lõhkumine pole plaanis ja tselluvilla nn. pimedasse konstruktsiooni paigaldada ei saa?

Kõige paremini sobib sel juhul  Inglismaal toodetud isolatsioonimaterjal Warmfill Silver Bead, mis puhutakse seintevahelistesse õõnsustesse. Warmfill graanulid on mõeldud välisseinte soojustamiseks ning sellele on omane väike sooja õhu läbilaskvus. Warmfill on valmistatud, kontrollitud ja sertifitseeritud Inglismaal ning vastab Euroopa Liidu nõuetele. Toimivusdeklaratsiooni leiate siin: WARMFILL SILVER BEAD toimivusdeklaratsioon.

Puistatud granulaat ei vanane ega lagune, sellele on iseloomulik kauakestev kaitse ning see talub mõjusid, mis võivad tekkida ehitusvigade tõttu. Warmfill paigaldamine toimub spetsiaalse paigaldustehnika abil, mis võimaldab täita ka raskesti ligipääsetavad kohad – see toimub lihtsalt, kvaliteetselt ja ilma tolmu tekitamata. Enne granulaadi puhumist puuritakse fassaadi mõned väikesed augud, mille kaudu toimub materjaliga täitmine, hiljem suletakse need hoolikalt ja viimistletakse. Muutust on tunda juba järgmisel päeval pärast soojustamist – toas on palju soojem, kuid ruumi õhk on kerge – see tähendab, et maja hingab.

Warmfill kasutamise eelised:

  • säilib kivimaja välimus;
  • pole vaja paigaldada isolatsiooni toapoolel;
  • pole vaja ümberpaigutada aknalaudu ega teha muid kulukaid töid.

Tulemus – toaõhk jääb sama mõnusaks, kuid selle soojapidavus paraneb.

Saavutatav kokkuhoid kuludelt on ca. 25–30% - 5 cm isolatsioonikiht hoone seinas tõstab temperatuuri ruumis 3–4 kraadi võrra.

Meeldiv on ka asjaolu, et materjali paigaldamise ajal ei kahjustata lillepeenraid ega haljastust, kuna tellingud ei ole vajalikud. Ning töö teostatakse kiiresti!

Miks valida Warmfill?

  • Loodud spetsiaalselt hoonete välisseinte kvaliteetseks soojustamiseks ja õhupragude täitmiseks
  • Kontrollitud ja sertifitseeritud sõltumatutes testilaborites
  • Soojusjuhtivuse koefitsient λ=0,036-0,039 W/(m*K)
  • Ei ima niiskust
  • Vajumiskoefitsent ca. 5% aja jooksul, ei vanane ega lagune
  • Ehitusmaterjalide tuleklass E (samaväärne EPS-plaadiga)
  • Koostis: 4-8 mm EPS-graanulid (hallid), <4 mm EPS-i osakesed (valged)

Warmfill graanulid


Projekti ülevaatamine ja seadme paigaldamine objektil


Graanulite valamine puhurisse


Puurauk graanulite sisseviimiseks


Puhumisprotses


Puuraugu sulgemine ja pahteldamine

Viimased uudised