Paigaldusjuhis


Paidaldusjuhis avaneb pdf-formaadis klõpsates kõrvalolevala ikoonile

NB! Kui Sinu arvuti veebilehitseja ei näita ülaltoodud dokumenti korrektselt, siis lae dokument oma arvutisse või proovi mõne teise veebilehitsejaga! Nt. Google Chrome´ga toimib kindlasti.

Tselluvilla paigalduse ja transpordi teostavad üldjuhul meie koostööpartnerid, kellel on korralikud seadmed ja pikaajalised kogemused. Kuid horisontaalpindade puhul võib väikesemahulise töö või järkjärgulise ehituse korral paigalduse teostada klient omal käel. Selleks rendime paigaldusmasinat (30 eurot päev). Võib teostada ka käsitsi, kuid masinaga on töö palju mugavam, kiirem ja lõbusam. 

Tselluvillaga „Werro Wool” saab soojustada nii horisontaalpinnad (katusealune, vahelagi, põrand) kui vertikaalpinnad (seinad, kaldlagi). Vertikaalpindade soojustamist tehakse nii kuiv- kui märgpaigaldusmeetodil. Soojustatakse ka paigad, mida muul viisil soojustada on eriti tülikas või kuhu ligipääs on raskendatud. Ülevaate ettevalmistusest ja konstruktsioonide joonised leiad ülaltoodud failist. 

 

Eeldused paigaldusspetsialisti tulekuks või omalkäel masinpaigalduse teostamiseks:

 1. Ligipääs objektile: suur kaubik või tagaluukveok peab saame sõita hoone lähedale. Paigaldusvoolikute tavapärane pikkus on 50 meetrit, kuid vajadusel saab kasutada pikemaid. 
 2. Tellingute või tõstuki vajaduse korral tagab tellija nende olemasolu.
 3. Võimalik on materjali eelnev saatmine objektile. Sel juhul tagab tellija materjali kaitse sademete eest.
 4. Elektrivõimsus: 220V, 16A või tööstusvool 380V, 20A. Piisava amperaaži puudumisel rendib paigaldaja generaatori, mille maksumus lepitakse eelnevalt kokku.
 5. Valmisolek soojustuse paigaldamiseks: ligipääs seintele, põrandatele, vahelagedele, katusealusele. Muud tööd (nt. torude, korstende isloeerimine) peavad olema teostatud (NB! Hiljem ei tohi soojustuskihile survet avaldada!). Pööningute korral rajada käigutee kui hiljem on vaja seal liikuda.
 6. Katusealusete soojustamisel tagada tuulesuunamine. Räästa tuuletõke peaks ulatuma vähemalt 200 mm isolatsioonikihi pinnast kõrgemale.
 7. Paigalduse ajal levib ruumis peent tolmu, mis on ohutu. Vahetus läheduses viibijatel on soovitus kasutada tolmumaske ja prille.
 8. Enne paigaldamist informeeritakse tellijat tööde teostamise ajakavast ning võimalikest lisatingimustest. Samuti nõustatakse tellijat pärast paigaldamist järgnevate tööde osas.
 9. Voldi tühjad pakendid, asete kotti ja too need meile koos masinaga tagasi: käitugem keskkonna suhtes hoolivalt!

Näpunäited käsitsi paigaldamiseks:

 1. Materjali arvestusel pidada silmas, et ilma masinata paigaldamisel kulub horisontaalpinnal 1m3 soojustamiseks ca. 3 kotti materjali (1 kott=15 kg). Masinaga paigaldamisel kulub sama tulemuse saavutamiseks ca. 2,3 kotti, sest kotis kokkusurutud vill puhutakse õhulisemaks. Täpne materjalikulu sõltub kihi paksusest: mida paksem on kiht, seda suurem selle erikaal ning 1m3 soojustamiseks kuluv materjali kogus. 
 2. Pakkide ladustamisel varjata need otseste sademete eest.
 3. Enne paigaldust rajada vajadusel käiguteed ning teostada läbiviigud. Samuti isoleerida korstnajalg nt. fooliumkihiga materjaliga.
 4. Katusealusete soojustamisel tagada tuulesuunamine. Räästa tuuletõke peab ulatuma vähemalt 150 mm isolatsioonikihi pinnast kõrgemale.
 5. Tselluvilla paigaldusel valada paki sisu käepärasesse nõusse või põrandale, segada segumikseriga või rehaga ning valada või tõsta nt. lumelabidaga soovitud paika. Seejärel ajada materjal ühtlaselt laiali.
 6. Kontrollida, kas soovitud isolatsioonikihi paksus on saavutatud.
 7. Vajadusel konsulteeri meiega või müügikoha spetsialistiga.
 8. NB! Kogu pakendid kokku ja vii need koos muu taaskasutatava materjaliga keskkonnajaama või paberikonteinerissse - käitugem keskkonna suhtes hoolivalt!

Viimased uudised