Werrowool-K – nauja ekovata rinkoje 

Ekovata „Werrowool-K“ gaminama iš perdirbto kartono, ir jos charakteristikos labai panašios ir net pranašesnės už „Werrowool“, kuri gaminama iš perdirbtų laikraščių. Jei norite peržiūrėti ekovatos parametrus, paspauskite produkto pavadinimo nuorodą. 

Kuo skiriasi šie du produktai? 

Sudėtis 

Werrowool-K fragmentinė sudėtis yra panaši (6-8 mm), tačiau joje yra žymiai daugiau celiuliozės pluošto. 

Žiūrint pro mikroskopą: Werrowool (iš laikraščių) pluošto maks. ilgis 4 mm, vidutinis ilgis – 1 mm, o Werrowool-K (iš kartono) pluošto maks. ilgis 8 mm, vidutinis ilgis – 3 mm. 

Kaip ir gamybos iš laikraščių atveju, celiuliozės masė perdirbama 6 kartus. Perdirbimo proceso metu celiuliozės plaušai trumpėja, kol pasiekia norimą frakcijos dydį.

Montavimas ir nusėdimas 

Ilgesni celiuliozės plaušai yra standesni, kas padidina izoliacijos atsparumą, todėl po užpildymo ji mažiau nusėda. Atsižvelgiant į kartono savybes, Werrowool-K kubinio metro svoris yra apie 5% mažesnis, negu atitinkamas svoris ekovatos, pagamintos iš laikraščių. Laikui bėgant skirtumas dar labiau padidėja dėl mažesnio Werrowool-K nusėdimo.

Buvo atliktas vibracijos bandymas, imituojant medžiagų nusėdimo ciklus dėl sezoninės kaitos ir šildymo laikotarpių, kai nuolat yra skirtingi temperatūros ir drėgmės lygiai.

Atsparumas ugniai 

Werrowool-K gamybos procese taikomas naujas techninis sprendimas, leidžiantis pagerinti antipirenines savybes. Proceso metu naudojama skirtingų frakcijų druska. Smulkesnių frakcijų druska montavimo metu tampa laki, ir nusėda ant izoliacijos sluoksnio, pagerindama jo atsparumą ugniai. Palyginamasis vaizdo įrašas pateiktas žemiau: